Stolní hokejová liga Brno

šprtec, stolní hokej, air-hockey

Air-hockey

- nejrychlejší stolní hokej na světě, rozvíjí především postřeh a rychlou reakci. Air-hockey je zařízení, na jehož hrací ploše je kompresorem vytvářen vzduchový polštář, po které rychle klouže puk. Ten do pohybu uvádějí dva protihráči údery kruhové pálky.

Air-hockeyové soutěže na území ČR organizuje Český svaz Air-hockey.

Přehled soutěží:

Český pohár - sestává se z turnajů, které jsou vyhlašovány průběžně v různých místech ČR. Nejlepší hráči dané kategorie postupují z Českého poháru na mistrovství České republiky.

Rating - série utkání, které spolu sehrává dvojice hráčů. Nejlepší hráči dané kategorie postupují z Ratingového pořadí na mistrovství České republiky.

Mistrovství ČR - Nejlepší hráči a hráčky se utkají v samostatném turnaji o tituly mistrů republiky. Na mistrovství ČR je možné se kvalifikovat jak z Českého poháru, tak z Ratingu.

Martin Kučera | Air-hockey

Jsme občanským sdružením organizujícím stolní hokej v Brně a okolí. Naší hlavní soutěží je interní liga ve stolním hokeji kategorie billiard-hockey šprtec s více než padesátiletou tradicí. Kromě šprtce provozujeme od roku 2007 také disciplínu zvanou air-hockey. Třetí a zatím nejmladší aktivitou je táhlový hokej vyráběný brněnskou firmou Chemoplast. Jak vidíte, naši členové jsou prostě hraví a ve svém volném čase zkoušejí všelijaké hry a hračky.