Stolní hokejová liga Brno

šprtec, stolní hokej, air-hockey

Stolní hokejová Liga

logo SHL Brnoje hlavní interní soutěží našeho klubu ve stolním hokeji - šprtci.

Počátek této soutěže se datuje do roku 1960 kdy po vzoru kanadsko-americké hokejové ligy začali hrát pánové (tehdy ještě kluci) Lubomír Polster, Jiří Ventruba a Dalibor Kyzlink.

Po celou dobu je z každého utkání pořizován zápis, kde jsou zaznamenány branky, nahrávky, tresty ve hře, výkony brankářů atd.

V průběhu let zasáhlo do této nejstarší stolněhokejové soutěže v České republice celkem 86 hráčů.

Nejúspěšnějším a dlouho nedostižným hráčem co se týče úspěšnosti a je Jiří Ventruba, který třicetkrát vyhrál tuto celoroční ligy a pětadvacetkrát pohár. Svou kariéru v lize ukončil v roce 1999.

Jediným hráčem, který startoval ve všech zatím odehraných 51. ročnících je Dalibor Kyzlink hrající s týmem Montreal Canadiens.

Aktuální výsledky a pořadí soutěže najdete na nových stránkách SHL Ligy.

Martin Kučera | SHL Liga - šprtec

Jsme občanským sdružením organizujícím stolní hokej v Brně a okolí. Naší hlavní soutěží je interní liga ve stolním hokeji kategorie billiard-hockey šprtec s více než padesátiletou tradicí. Kromě šprtce provozujeme od roku 2007 také disciplínu zvanou air-hockey. Třetí a zatím nejmladší aktivitou je táhlový hokej vyráběný brněnskou firmou Chemoplast. Jak vidíte, naši členové jsou prostě hraví a ve svém volném čase zkoušejí všelijaké hry a hračky.